Zakopane 26.03.2011 – pożegnanie Adama Małysza ze skokami

Zakopane 26.03.2011 – pożegnanie Adama Małysza ze skokami

 

 

Dziś 26.03.2011 na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbyła się wielka impreza „Skok do celu” czyli pożegnanie Adama Małysza. Konkurs rozpoczął się o godzinie 16:00, ale cały dzień był poświęcony temu wydarzeniu, podziękowaniu Adamowi za wspaniałą karierę i wspominaniu wielkich chwil z jego udziałem. Bilety na tą imprezę rozeszły się bardzo szybko, ponad 21 000 kibiców mogło wejść na skocznię, a poza skocznią zgromadzonych było około 40 000 osób.

 

Pomysł konkursu to ocena celności skoków, przed skokami każdy zawodnik zakręcił kołem, które wskazało, na jakiej odległości ma wylądować dany zawodnik, np. Simon Ammann wylosował 132 m i  120 m, Thomas Morgenstern 128 m i 130 m, Gregor Schlierenzauer 120 m i 130 m, Martin Schmitt 134 m i 124 m, Kamil Stoch 122 m i 134 m, Adam Małysz 126 i 130 m. Jeśli uda się wylądować w wylosowanym miejscu, zawodnik otrzyma sto punktów. Za każdy metr różnicy od celu otrzyma 10 punktów mniej.

Od rana w Zakopanem panowała wspaniała atmosfera, tłumy w centrum Zakopanego, wszędzie biało-czerwono, radośnie, wiele śpiewów, wszędzie widoczne wąsy, hołd dla Adama i jego słynnych wąsów, ale jednocześnie było nostalgicznie, ponieważ kończy się wspaniała epoka w historii skoków, kończy karierę wielki człowiek i legenda. Wszyscy czekali na ostatnie skoki w karierze Adama Małysza. Wspaniały dzień, wiele atrakcji na Wielkiej Krokwi, koncerty, oficjalne podziękowanie i pożegnanie Adama, w imprezie wzięło udział wielu skoczków, znanych osób ze świata skoków, przyjaciół Adama oraz wielu znanych Polaków. W imprezie wziął udział również prezydent Polski Bronisław Komorowski, który osobiście podziękował Adamowi za wspaniałe 10 lat.

Również dzisiejszego dnia Adam Małysz na uroczystej sesji Rady Miasta Zakopanego otrzymał tytuł honorowego obywatela tego miasta.

Jednak pogoda tak jak często podczas cyklu Pucharu Świata pokazała, kto tu rządzi. Bardzo mocno sypał śnieg i z tego powodu konkurs był cały czas przekładany, ostatecznie postanowiono, że konkurs odbędzie się o 19:00. A Adam zapowiedział, że jeśli pogoda nie pozwoli rozegrać konkursu, on jednak  chce ostatni raz skoczyć. Pogoda jednak postawiła na swoim i odwołano konkurs, a prezydent Polski powiedział: „Panie Adamie, widać, że niebiosa nie chcą, żeby pan zakończył karierę. My też nie chcemy! Pragniemy podziękować za wzruszenia, których pan dostarczył. Cała Polska żegna pana wąsami. Żegnają pana także wąsy prezydenckie. Dziękujemy!”

Ostatecznie o godzinie 19:00 kilku skoczków oddało skoki w hołdzie Adamowi, a jako ostatni skakał sam Adam, to był jego ostatni skok w karierze, pożegnanie ze skokami, a ten jego skok był dla nas wszystkich jego kibiców. A wszyscy obecni zawodnicy i kibice podziękowali mu za te wspaniałe lata pełne sukcesów, ale również i porażek.

Żegnamy Adama, Orła z Wisły, króla skoków, wielkiego sportowca, który pozostał skromnym człowiekiem.

Adam dziękujemy za wszystko i ten ostatni skok! Powodzenia!

 

 

Anuncios

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

w

Conectando a %s

 • Visitanos

  • Ninguna
 • Calendario/Calendary

  marzo 2011
  L M X J V S D
  « Feb   Abr »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
A %d blogueros les gusta esto: